آشنایی با من

سعید سازگاری هستم. عاشق دختر و همسرم هستم. هر روز به دنبال یاد گرفتن چیزهای جدیدی هستم. فکر می کنم فروتنم و از معاشرت با آدم‌های موفق و فروتن لذت می‌برم. وقتی حرف می‌زنم فکرم بهتر کار می‌کنه و به همین دلیل ترجیح می‌دم با گفتگوهای بیشتر، از هم‌صحبتی با دیگران و بیشتر فکر کردن لذت ببرم.

از یه زمانی از زندگیم فکر کردم به درد مشاوره دادن می‌خوردم و در همین راه هم مشغول شدم. اما واقعیت اینه که روزی که فکر می کردم مشاور خوبی میشم فکر نمی کردم مشاوره دادن این قدر کار دشواری باشه و امروز بیشتر از قبل می‌دونم که چیزهای بیشتری باید در این مسیر بیاموزم.

سوابق من در هر یک از حوزه‌های مشاوره

سرمایه‌گذاری خطرپذیر

بازاریابی و برندینگ

کارآفرینی و توسعه کسب و کار

به نظرم بعد هر کسب و کب بعد تأمین مالی اون هست. من قبل از ورود به دانشگاه به اتفاق یکی از دوستانم شروع کردیم در این حوزه کتابی رو نوشتیم. از طرف دیگه هم با همکاری با گروه سرمایه‌گذاران نیک‌اندیش کارایا،‌فرصت بیشتری به دست آوردم تا با استارتاپ‌ها از نزدیک روبرو بشم و در فرایند جذب سرمایه بیشتر بیاموزم.

حوزه تخصصی مشاوره من در سال‌های همکاری به عنوان مشاور در مجموعه مدیران ۲۱، حوزه بازاریابی و فروش بوده و در طول این  سال‌ها ده‌ها پروژه تحقیقات بازار، تدوین برنامه بازاریابی و تدوین فرایندهای بازاریابی شرکت‌های مختلف رو به عهده داشتم.

رشته دکتری من کارآفرینی هست و از این جهت درسش رو خوندم. از طرف دیگه من سال‌ها در حوزه توسعه کسب‌وکارهای کوچک و متوسط کار کردم و از نزدیک تجربیاتشون رو درک کردم. شانس دیگه ای که داشتم این بوده که کلی مصاحبه با کارآفرین‌های مختلف داشتم و تا حدودی با موفقیت‌ها و شکست‌های این قشر آشنایی دارم.

آذر۹۸
همراهی برای کارآفرینی
تلاش در فینتک

بعد از یک دوره یادگیری به نظرم وقت آن شد تا در کنار یک تیم از متخصصین، خودم هم نقشی در ایجاد و توسعه یک کسب‌وکار داشته باشم. با دعوت یکی از دوستان نزدیکم، امروز به عنوان معاون بازاریابی داراکارت مشغول به کار شدم.

آذر ۹۷
اولین تجربه سرمایه‌گذاری خطرپذیر
سرمایه‌گذاری خطرپذیر از جنس اجرا

بعد از ۵ سال کار مشاوره مدیریت، با ورود به کارایا، به عنوان اولین گروه سرمایه‌گذاران نیک‌اندیش، وارد دنیای سرمایه‌گذاری خطرپذیر شدم. هر چند در سال ۹۴ کتابی با عنوان سرمایه‌گذاری خطرپذیر منتشر کرده بودم ولی در سال ۹۷ به صورت تخصصی وارد این عرصه شدم.

مهر۹۵
ورود به دوره دکتری
قبولی دکتری کارآفرینی

سال ۹۵ بعد از ۴ سال فارغ‌التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه علامه، وارد دوره دکتری کارآفرینی دانشگاه تهران شدم. 

آذر ۹۲
اولین تجریه مشاوره مدیریت
ورود به دنیای مشاوره مدیریت

در دنیای حسابدارها میگن سابقه کار حسابرسی ۲ برابر سابقه حسابداری حساب میشه. از نظر من سابقه کار مشاوره مدیریت هم ۲ برابر سابقه کاری معمول مدیریت حساب میشه. سال ۹۲ این شانس را داشتم که وارد شرکت تخصصی مشاوره مدیران ۲۱ شدم و بسیار آموختم. در حدود ۵ سال، به ارائه خدمات مشاوره مدیریت بازاریابی و فروش پرداختم و با شرکت‌های کوچک و بزرگ بسیاری آشنا شدم و از نزدیک با آن‌ها کار کردم.

اردیبهشت ۹۱
اولین تجربه مدیریت
شکست در دنیای استارتاپی

در سال ۹۱، اولین تجربه مدیریت خودم رو در یک استارتاپ جوان به دست آوردم. شرکت مکسا که از زمانه خودش خیلی جلوتر بود و محصولی ارائه می‌کرد که هنوز هم ارزشش برای بسیاری از کسب‌وکارها شفاف نیست. بعد از طی یک دوره ۱۸ ماهه بسیار آموختم و با وجود تجربه خوب فروش سامانه به چند بانک خصوصی خوب کشور، نهایتاً این شرکت به سمت انحلال رفت.

تیر۹۰
اولین تجربه کاری
شروع یادگیری بازاریابی

در اولین تجربه جدی کاری کار خود را با امیر اخلاصی و محمد نبی‌زاده در شرکت توسعه سیاحان سرزمین ایرانیان آغاز کردم. در این دوره کار کارشناسی من در حوزه بازاریابی شروع شد و درس‌های بسیاری آموختم.

تیر ۸۹
تغییر رشته
آموزش مدیریت اجرایی

در سال‌های آخر مهندسی تصمیم به تغییر رشته گرفتم و دوره MBA موسسه بهار را گذراندم و وارد دنیای کسب‌وکار شدم. در کنار این تغییر رشته، وارد انجمن دانشجویی آیسک شدم که نقطه عطفی در مسیر حرفه‌ای من شد.

مهر ۸۵
ورود به دانشگاه
تجربه دانشگاه تهران

سال ۸۵ بعد از به دست‌آوردن رتبه ۴۰۰ کنکوری سراسری وارد رشته مهندسی مکانیک دانشگاه تهران شدم.

فروردین ۶۷
تولد
تولد

۱۷ فروردین سال ۶۷ متولد شدم و در دوران دانش‌آموزی همیشه سعی می‌کردم جزو شاگرد اول‌ها باشم.

Scroll to top